תו חנייה לנכה

תו חניה לנכה

חברת "נטו זכויות" מתמחה בתחום מימוש הזכויות הרפואיות ובסיוע מקצועי למימוש זכויות בתחומי מס ופיננסים. כחברה ותיקה ומובילה בענף שבמקור הוקמה לטיפול בהחזרי מס, אנו מסייעים מדי שנה לאלפי לקוחות לממש את זכויותיהם, בין היתר אנו מתמחים גם בהליך קבלת תו נכה לחניה.

תו נכה מיועד לנכים בדרגה של לפחות 60% שתנועתם בדרכים ללא רכב עלולה לערער את מצב בריאותם, לנכים הזקוקים לרכב כאמצעי תנועה, לבעלי תעודת עיוור מטעם משרד הרווחה, להורים לילד נכה ולבעלי מוגבלויות הזקוקים לכיס גלגלים. תו נכה מעניק פטור מתשלום על חניה במקום ציבורי, במקומות המסומנים לחניית נכים ובמקומות בהם החניה אינה מותרת, כל עוד מחנים את הרכב בלי לסכן עוברי דרך וללא הפרעה לתנועת כלי רכב במקום. כמו כן, התו מאפשר חניה בכחול לבן ללא תשלום, נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית כאשר הנכה ברכב, כל עוד מקבלים תו חניה לנכה עם סמל כיסא גלגלים.

מי רשאי לקבל תו חניה לנכה?

 • נכה מוגבל בהליכה הזקוק לכיסא גלגלים לצורך ניידותו.
 • הורים לילד נכה המרותק לכיסא גלגלים.
 • נכים וחולים המוגבלים או מתקשים בהליכה וזקוקים לרכב לשם ניידות.
 • נכה בדרגה 60% לפחות הזקוק לרכב לשם תנועה בדרכים, ושללא רכב בריאותו עלולה להיפגע.
 • עיוור או נזקק מחמת עיוורון, בכפוף לתקנה 4 בתקנות שירותי הסעד.
 • רכב העומד לרשות הנכה באופן קבוע, לדוגמה רכב של הורים לילד נכה או רכב של ילד המסיע ומשמש כנהג של אביו הנכה או אמו הנכה.

סוגי תגים לבעלי זכאות

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים אחראי על הנפקת תג חניה לנכה. מינואר 2009 החל המשרד להנפיק תגי חניה לנכים במתכונת חדשה של כרטיס קשיח המזכיר במראהו ובגודלו רישיון נהיגה. את התג החדש יש להצמיד לצד שמאל של החלון הקדמי או לחלון הצדדי בצד הנהג. ראוי לציין כי השימוש בתג מותר רק כאשר הנכה נוהג ברכב או נוסע עם מלווה.

ישנם שני סוגי תגים עיקריים- תג כחול עם סמל של כיסא גלגלים, תג עם סמל של משולש ירוק המיועד לנכים שאינם מרותקים לכיסא גלגלים. כדאי לדעת כי תג נכה עם סמל כיסא גלגלים מאפשר נסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית, כל עוד הנכה נמצא ברכב.

מימוש הזכאות לקבלת תו חניה לנכה

יש להגיש את המסמכים והאישורים הרלוונטיים ליחידה לטיפול במוגבלי ניידות היושבת במשרד התחבורה. על מבקש הבקשה למלא את הטופס ולצרף צילום ת"ז וספח, מכתב בחתימת הנכה המציין את מספרי הרכב המבוקשים לתג (עד שני כלי רכב), צילום רישיונות רכב, אישור ממשרד הבריאות, ומי שנקבעה לו נכות רפואית בשיעור 60% ומעלה נדרש לצרף לבקשה את העתק הפרוטוקול של הוועדה הרפואית בביטוח לאומי.

במידת הצורך ובהתאם לסוג הבקשה יש לצרף מסמכים נוספים כגון אישור מאגף ניצולי שואה על נכות, אישור ממשרד הביטחון לנכי צה"ל, אישור מביטוח לאומי על נכות כתוצאה מפעולות איבה, אישור ממכון דיאליזה, אישור רפואי על טיפול כימותרפי פעיל וכיוצא בזה.

חברת "נטו זכויות" מתמחה בהליכי קבלת תו נכה לחניה ומתמחה בין היתר בשירותי בדיקה מול חברות הביטוח, בשירות פריסת פיצויים, בהחזרי מס, בנפגעי עבודה ועוד. נשמח לסייע לכם לממש את זכויותיכם ולקבל את התג הנכסף. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פרטים בדף יצירת קשר ונחזור אליכם בהקדם.

למידע על קצבת נכות כללית

לייעוץ בחינם השאירו פרטים
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
מספורי ההצלחה שלנו :
 • במסגרת העבודה אני עובד קשה עם כפות הידיים, בליווי נטו זכויות זכיתי למענק חד פעמי של 205,970 ש"ח.
  במסגרת העבודה אני עובד קשה עם כפות הידיים, בליווי נטו זכויות זכיתי למענק חד פעמי של 205,970 ש"ח.
 • חליתי בסכרת קשה אשר פגעה בעוד מערכות בגוף, בזכות נטו זכויות קיבלתי ממס-הכנסה 865,000 ש"ח ופטור לצמיתות.
  חליתי בסכרת קשה אשר פגעה בעוד מערכות בגוף, בזכות נטו זכויות קיבלתי ממס-הכנסה 865,000 ש"ח ופטור לצמיתות.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
מאמרים מומלצים:
---------------------------------------------------------------------------------------
כתבה בערוץ 10 על הזכאות להחזרי מס